rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - luty 2014

Majdan wymusił wysłanie listu gończego za Wiktorem Janukowyczem, natomiast dyktator stanu wojennego Wojciech Jaruzelski jest nie zdegradowanym generałem, zapraszanym nadal na salony przez elity okrągłego stołu!

jaruzelski_janukowycz_mem

Generał w ciemnych okularach zorganizował czystkę w LWP w marcu 1968roku, a potem był jednym z architektów tłumienia demokracji w czeskiej Pradze!

Warto wiedzieć, że Wojciech Jaruzelski jest ponadto odpowiedzialny za zamordowanie wielu robotników Gdańska, Gdyni, Szczecina i innych miast Wybrzeża w grudniu 1970 roku!

Jaruzelski wyprowadził wojsko, MO, ZOMO, SB itp. przeciwko Narodowi Polskiemu w dniu 13 grudnia 1981roku i jego sumienie obciąża śmierć ponad 100 ofiar stanu wojennego, oraz cofnięcie rozwoju gospodarczego Polski o co najmniej 10 lat!

Polacy mają prawo wiedzieć dlaczego Prezydent RP nie zdegradował jeszcze generała Jaruzelskiego do stopnia kaprala, a Prokurator Generalny nie wysłał dotychczas żadnego listu gończego za tym dyktatorem stanu wojennego?

Rajmund Pollak

2014-02-28 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

W trakcie inauguracji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w obecności najwyższych władz Rosji czyli Putina i Miedwiediewa, doszło do wyjątkowego gestu w historii dyplomacji światowej!

Gdy na stadion dumnie wkroczyła reprezentacja Polski z biało-czerwoną flagą, to organizatorzy rosyjscy pokazali mapę Polski z włączonym do Rzeczypospolitej Obwodem Kaliningradzkim.

W ten oto sposób nowy car, a obecnie Prezydent Władymir Putin w obecności premiera Rosji Miedwiediewa dali do zrozumienia Prezydentowi Komorowskiemu i premierowi Tuskowi, że Rosja chce oddać Polsce bezprawnie zaanektowany Królewiec i jego okolice!

Wszyscy uważni dyplomaci uznali ten zamiar Rosji za ważny sygnał do prawdziwego pojednania rosyjsko-polskiego, jednak ani Prezydent Komorowski ani Donald Tusk nie raczyli wysłać noty dyplomatycznej z wyrazami wdzięczności za tak doniosły gest Moskwy!

Przecież konieczne jest natychmiastowe powołanie nowego trójkąta Belweder-Kreml-Bursztynowa Komnata i specjalnej grupy roboczej Królewiec-Moskwa- Warszawa dla opracowania szczegółów zwrócenia Obwodu Kaliningradzkiego do obszaru Rzeczypospolitej.

Należy powiadomić NATO , że Polska uzyska niebawem dostęp do rakiet średniego zasięgu i broni jądrowej.

Trzeba uszyć żołnierzom rosyjskim, zgrupowanym w koszarach Kaliningradu nowe mundury, aby mogli wstąpić w szeregi Wojska Polskiego!

Trzeba przygotować dwujęzyczne tabliczki ( po polsku i po rosyjsku) dla umieszczenia ich na ulicach i placach Królewca.

Sejm RP powinien jak najszybciej uchwalić ustawę zapewniającą pełne swobody obywatelskie i językowe dla ludności rosyjskiej zamieszkującej Królewiec i jego okolice!

Tyle jest prac do wykonania przed formalnym powrotem Królewca do Rzeczypospolitej, a Prezydent RP nic... jakby w ogóle nie był zainteresowany Królewcem!

Panie Prezydencie Komorowski tak się nie godzi postępować.

Rosja wyciąga do nas przyjazną rękę z Królewcem na dłoni, a Pan jako Głowa Państwa milczy?

Panie Tusk, czy Pan jako Premier RP chce zmarnować tę historyczną szansę pokojowego przekazania nam części terytorium dawnej Rzeczypospolitej?

Premier Miedwiediew gdy się dowiedział, że jego przyjaciel Donald Nadwiślański udaje, że śpi, to też zasnął jeszcze w trakcie uroczystości otwarcia Igrzysk w Soczi i przyśniło mu się, że Donald Tusk go prosi aby nie oddawał Polsce Królewca, bo rząd koalicji PO-PSL nie będzie mógł już straszyć Polaków rakietami rozmieszczonymi w Obwodzie Kaliningradzkim!

Ja natomiast stwierdzam zupełnie na jawie, że ani Prezydent Bronisław Komorowski, ani premier Tusk nie chcą Królewca, bo oni nie potrafią sobie poradzić z gospodarowaniem nawet tym małym terytorium, którym już obecnie zarządzają.

Rajmund Pollak

2014-02-24 | Dodaj komentarz
XRCCxeYtQ
2014-06-02 11:47:57
Pecuś pisze:Kurcze! nie wiedziałem że z gf3ry św Anny jest do Tatr ponad 200km. To taka sama odległość jak ze Swietokrzyskich albo i dalej. Jak rozłożyem sobie mapę Polski to odległość fancytzkie robi wrazenie. Mam pytanie : czy w Polsce widac Tatry z dalszej odległosci niz ta z Gf3ry Sw Anny?

Petycja do Gabrieli Lenartowicz - Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

My, byli i obecni działacze Solidarności oraz wszystkich ruchów niepodległościowych oraz opozycji antykomunistycznej, a także obywatele III RP protestujemy ws. zwolnienia z pracy Jadwigi Chmielowskiej, nie zgadzamy się z niegodziwością pracodawcy.

My niżej podpisani domagamy się natychmiastowego przywrócenia do pracy Jadwigi Chmielowskiej, zwolnionej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na 7 miesięcy przed emeryturą.

Pytamy:
Jak Pani nie wstyd Pani Prezes zwalniać kobietę w okresie ochronnym?

Czy Pani wie?
Jadwiga Chmielowska, to żywa legenda NSZZ Solidarność oraz Solidarności Walczącej! To, czego dokonała dla Polski Chmielowska jest godne najwyższego szacunku i wielkiej wdzięczności!

Nie pozwalamy na to...
Aby urzędnicy Pani Prezes Gabrieli Lenartowicz, zamiast okazać minimum szacunku osobie odznaczonej przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego- Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski- wyrzucili na bruk Jadwigę Chmielowską, która ponadto posiada Krzyż Semper Fidelis, order za Zasługi dla Litwy i inne odznaczenia.

Czy tak należy traktować kobietę, która całe swoje dorosłe życie poświęciła dla innych?
Warto przypomnieć, że list gończy który wydała soldateska Jaruzelskiego i Kiszczaka w stanie wojennym dla ścigania Jadwigi Chmielowskiej za działalność antykomunistyczną, został odwołany przez Prokuraturę dopiero 1 sierpnia 1990 roku!

Nasuwa się tylko jedna ocena: hańba dla tych wszystkich, którzy uczestniczyli pośrednio lub bezpośrednio w zwolnieniu z pracy tak wspaniałej Polki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach!

Sygnatariusze:

1. Krzysztof Wyszkowski, opozycjonista założyciel WZZ Wybrzeża, doradca premierów Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Jana Olszewskiego, publicysta „Tygodnika Solidarność" i „Gazety Polskiej",

2. Zofia Romaszewska - działaczka społeczna, działaczka opozycji demokratycznej w PRL. Razem z mężem Zbigniewem Romaszewskim współtworzyła Biura Interwencyjnego KSS „KOR" i Radia Solidarność,

3. Adam Słomka, KPN - Niezłomni, działacz opozycji demokratycznej w PRL, w latach 1991-2001 poseł na Sejm I, II, III kadencji,

4. Władysław Frasyniuk - przedsiębiorca, działacz opozycji w PRL, były przewodniczący Unii Wolności i Partii Demokratycznej, poseł na Sejm I, II i III kadencji,

5. Kornel Morawiecki - założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki, redaktor naczelny tygodnika Gazeta Obywatelska,

6. Prof. dr hab. Wojciech Polak - historyk, pracownik naukowy Instytutu Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opozycjonista NZS,

7. Prof. Ryszard Bugaj - doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, był doradcą społecznym Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do spraw ekonomicznych, opozycjonista,

8. Prof. dr hab. Marek Czachor - Katedra Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, Solidarność Walcząca,

9. Bogdan Lis - Senator RP, członek MKS, działacz „Solidarności", po wprowadzeniu stanu wojennego organizator podziemia solidarnościowego, uczestnik Okrągłego Stołu, senator I kadencji, poseł na Sejm VI kadencji,

10. Rajmund Pollak - były Przewodniczący KZ NSZZ Solidarność BHZ FSM i były Radny Sejmiku Województwa Śląskiego,

11. Dr Mateusz Klinowski - doktor prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, radny miejski w Wadowicach, współzałożyciel Inicjatywy Wolne Wadowice,

12. Magdalena Czachor - IPN Gdańsk, więzień polityczny, Solidarność Walcząca,

13. Joanna Radecka - działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL,

14. Ewa Kubasiewicz-Houée - działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL,

15. Matusz Gruźla, członek zarzadu MOZ NSZZ Solidarność FAP i spółek,

16. Vitek Skonieczny - grafik, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL,

17. Grzegorz Zmuda, przewodniczący MOZ Nextter w Tychach,

18. Andrzej Kołodziej - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, przewodniczący komitetu wykonawczego Solidarności Walczącej,

19. Piotr Hlebowicz - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, Solidarność Walcząca,

20. Solidarność Walcząca,

21. Paweł Piekarczyk - opozycjonista, bard, dziennikarz Gazety Polskiej,

22. Jacek Jagiełka - działacz opozycji antykomunistycznej, twórca i wydawca prasy podziemnej, współorganizator strajku w 1980r w Hucie Katowice Wiceprzewodniczący MKZ Katowice NSZZ Solidarność,

23. Mirosław Jamro - bloger, dziennikarz, fotoreporter,

24. Alef Stern - publicysta, pisarz,

25. Ewa Gutek - publicysta, dziennikarz, członek NSZZ Solidarność, polityk Solidarna Polska, Ruch Oburzonych,

26. Andrzej Adamiak, drukarz - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, MKS NSZZ Solidarność Wola w Warszawie,

27. Piotr Rybak - prezes Ruchu Oburzonych,

28. Krzysztof Sitko - redaktor naczelny portalu Pressmix,

29. Karol Gwoździewicz, działacz PPN i Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej,

30. Maciej Ruszczyński, działacz PPN i Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej,

31. Jerzy Hlebowicz, działacz NSZZRI Solidarność, współpracownik SW,

32. Jerzy Rojek - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, działacz NSZZ Solidarność Huty Baildon, więzień stanu wojennego,

33. Dominik Kolorz - Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność,

34. Kazimierz Kimso - Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność".

35. Krzysztof Trzaska - działacz opozycyjny, członek NSZZ Solidarność,

36. Roman Jarmuszkiewicz - działacz opozycji,

37. Piotr Baron - saksofonista jazzowy z Wrocławia, wykładowca akademicki, recenzent muzyczny,

38. Jacek Zommer - b. red nacz. pisma "Wolny Związkowiec",

39. Janusz Tadeusz Dziarski - działacz podziemia w czasie Stanu Wojennego, członek Zarządu Okręgowego Okręgu Nr 3 Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu, samorządowiec, ekonomista z wykształcenia i wykonywanego zawodu,

40. Mariusz Nosarzewski - przewodniczący NSZZ Solidarność Orlen Oil i członek byłej Federacji Młodzieży Walczącej,

41. Andrzej Zgryźniak - przewodniczący Komisji Oddziałowej NSZZ „Solidarność" w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu, Podkarpacie,

42. Eliza i Grzegorz Kutermankiewicz - Solidarni 2010,

43. Michał Brandys - Petycja 2014,

44. Marek Girulski - redaktor, w stanie wojennym lektor i działacz Radia Solidarność, Regionalnego Komitetu Strajkowego NSZZ Solidarność Dolny Śląsk,

45. Kazimierz Dmitrzak,

46. Witold Kublicki - inżynier, Brampton, Kanada,

47. Dr Herbert Kopiec - nauczyciel akademicki, pedagog, uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, Katowice,

48. Dr Andrzej Zapałowski - przewodniczący NZS WSP w Krakowie 1986-1989,

49. Andrzej Jarczewski - Gliwice,

50. Romuald Bożko - redaktor naczelny miesięcznika „Jasienica", były działacz Solidarności, stanie wojennym przewodniczący Jastrzębskiej Delegatury RKW NSZZ „Solidarność",

51. Leonardas Vilkas - tłumacz, Wilno,

52. Witold Zajaczkowski - filolog, dzialacz „Solidarności" i opozycji antykomunistycznej w PRL,

53. Robert Bodaszewski,

54. Agata Król,

55. Agnieszka Orlicz - blogerka, dziennikarka,

56. Grażyna Raszkowska,

57. Piotr Opozda - Bodzentyn,

58. Roman Zwiercan - Komitet Wykonawczy Solidarność Walcząca, więzień polityczny, poszukiwany listem gończym do 1991 roku,

59. Anna Zaskórska,

60. Mariusz Cysewski - redaktor, Wolny Czyn KPN Obszaru V,

61. Kazimierz Michalczyk,

62. Sławomira Maciejczyk (ps. Gabryś).

63. Edyta Żyła - dziennikarka,

64. Dr Krzysztof Pasierbiewicz - wykładowca akademicki,

65. Zbigniew Gajek - drukarz i kolporter Solidarności Walczącej, Wrocław,

67. Agnieszka Płaszczyk - Klub Gazety Polskiej Ruda Śląska,

68. Bożena Cząstka-Szymon, więźniarka polityczna, działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL,

69. Kazimierz.G. Grobelny - KPN-OP Okręg Sieradz,

70. Janusz Januszewski, Oświęcim - b. więzień stanu wojennego,

71. Anna Mansfeld-Slaski, przewodnicząca Klubu "Gazety Polskiej" Berlin2,

72. Zbigniew Małecki, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej" Andrychów2,

73. Roman Walczak-Mississauga, Kanada, przywódca sierpniowego zrywu w MPK i na Podbeskidziu w 1980 roku , wiezień polityczny, obrońca praw obywatelskich, polonijny aktywista.

74. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski - Kraków

Jeśli i TY wspierasz tą petycję zostaniesz do niej dopisany, złóż swój podpis wysyłając akces na e-mail:

petycja@pressmix.eu

2014-02-11 | Dodaj komentarz
nv2MabYs6MB
2014-06-02 10:11:05
merti pisze:>>tomszop, nie mogłeś być za pf3źno, bo np ja robiłem zdjęcia po 15, więc raczej byłeś chyba za wcześnie. No, chyba że im bliżej gf3r nie, nie, nie chce mi się wizreyć że straciłeś tak imponującą obserwację

Rzecz dzieje się tu i teraz na południu województwa śląskiego w gminie Jasienica, przy propagandowej wrzawie o finansowej pomocy unijnej.

W sprawę zaangażowany jest m.in.: były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek i Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju w rządzie PO-PSL Adam Zdziębło.

Oficjalnie pisze się o pomocy finansowej Unii Europejskiej dla utworzenie nowej Strefy Ekonomicznej i tysięcy miejsc pracy, a faktycznie chodzi o sprzedaż w przetargu aż 71ha ziemi położonej w Mazańcowicach - Gmina Jasienica, Starostwo Powiatowe Bielsko-Biała zakupionej po 1,83 zł za m2!

Na portalu Gminy Jasienica widnieje:

"W poniedziałek ,20 stycznia, na zaproszenie Wójta Janusza Pierzyny, Gminę Jasienica odwiedził Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Adam Zdziebło. Po spotkaniu w gabinecie Wójta, Minister odwiedził m.in. powstającą w Międzyrzeczu Dolnym Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Przemysłową. Pan Minister pogratulował Januszowi Pierzynie pomysłu stworzenia Strefy i stwierdził, że inwestycja to modelowy przykład dbania o interesy Gminy i jej mieszkańców. Po wizytacji budowy Strefy, Minister wziął udział w posiedzeniu Zarządu Federacji Euroregionów Rzeczypospolitej Polskiej, które odbywało się na Sali Sesyjnej w Urzędzie Gminy Jasienica".

Nie ma ani słowa na temat planowanej sprzedaży 71 ha polskiej ziemi!!!

W historii Polski jednym z najważniejszych elementów przetrwania była własność ziemi.
Wiedzieli o tym chłopi, wiedziała szlachta, wiedzieli magnaci i wiedzieli królowie, którzy prowadzili wojny w obronie ziem należących do Rzeczypospolitej. Wiedzieli również poeci i pisarze.
Nawet w okresie rozbiorów Polska przetrwała głównie dlatego, że Polacy nie pozwolili Rosjanom, Niemcom, czy Austriakom odebrać sobie wszystkich kawałków gruntu. Bolesław Prus opisał obronę kawałka polskiej ziemi w "Placówce" , a wóz Drzymały stał się po wieki symbolem oporu przeciwko prowadzonej przez Prusaków polityce wyrugowania Polaków z ich własnej ziemi.

Od dawien dawna wiadomo, że rolnik bez własnej ziemi staje się tylko parobkiem!

Dnia 4.lutego 2014r odbyło się w Mazańcowicach zebranie wiejskie, na które zostałem zaproszony przez grupę zbulwersowanych mieszkańców, których nazwisk z oczywistych względów nie ujawnię!

Przed głosowaniem nad porządkiem obrad zebrania Sołtys Mazańcowic stwierdził, że nie udziela mi głosu, gdy zapytałem :

Kto liczy głosy?

Zaraz potem okazało się, że głosy liczy sam sołtys, a zebranie mieszkańców ma podjąć ważne dla przyszłości Mazańcowic decyzje.

Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna wygłosił potem płomienne przemówienie, w którym padały słowa o tysiącach miejsc pracy w budowanej nowej strefie i dziękował obecnemu na spotkaniu Staroście Bielskiemu Andrzejowi Płonce za szeroką pomoc we wszystkim, co dotyczy gminy i strefy. Pochwalił się, że w sprawę osobiście jest zaangażowany profesor Jerzy Buzek, który pofatygował się do gminy aby wesprzeć zaangażowanie środków unijnych.

Starosta odwdzięczył się informację, że :" Pan Rajmund Pollak nie jest mieszkańcem Mazańcowic tylko Bielska-Białej!" Co miało zniechęcić miezkańców do mojej osoby.

Mimo, że sołtys nie udzielił mi głosu, to ośmieliłem się zapytać:
- Jakie w tej strefie będą inwestycje?
Janusz Pierzyna odpowiedział, że :
- " Inwestycje gminy w uzbrojenie terenu strefy i drogi dojazdowe".

Jedna z mieszkanek tej miejscowości stwierdziła:
- Tu były zawsze tereny rekreacyjne, a jak zaczną jeździć wielotonowe ciężarówki to skończy się spokój i cisza!

Wójt użył wtedy sloganu, że jemu chodzi o miejsca pracy, które powstaną dzięki firmom przemysłu elektrycznego i elektronicznego.
Powiedziałem wtedy:
Proszę podać nazwy tych przyszłych producentów!
Pierzyna starannie unikał odpowiedzi na ten temat i stwierdził:
- Mam już telefoniczne zapewnienia!
Zapytałem wówczas:
- Czy ma pan cokolwiek na piśmie od jakiegokolwiek potencjalnego inwestora?
Wójt powtórzył:
- Nie, ale przeprowadziłem poważną rozmowę telefoniczną!
Drążyłem temat:
- jaka zatem będzie korzyść dla Gminy Jasienica i mieszkańców Mazańcowic:
Wtedy dopiero Wójt Pierzyna ujawnił sedno sprawy:
- Wielka korzyść, bo skoro Gmina Jasienica zakupiła 71ha ziemi od Zakonu Cystersów po 1,83zł za metr kwadratoway, a sprzeda po 50zł na 1m2, to to będzie kolosalny zarobek.

Wyraziłem niepokój:
- Po co sprzedawać w obce ręce polską ziemię, w dodatku uzbrojoną ?

Wówczas wstał Starosta Bielski Andrzej Płonka i autorytatywnie oznajmił:

- Warunkiem rozliczenia pomocy unijnej w tym projekcie jest sprzedaż 71ha ziemi gminnej w przetargu nieograniczonym!

Zatem wyszło szydło z worka!

Gmina bierze na siebie poważną część kosztów uzbrojenia terenów pod strefę ekonomiczną i część infrastruktury drogowej, a potem ktoś wykupi za bezcen tę samą ziemię już z pełną infrastrukturą!

Zapytałem ile konkretnie powstanie miejsc pracy w tej nowej strefie ekonomicznej?

Wójt odpowiedział, że nie wie, starosta wzruszył ramionami, natomiast sołtys wstał i zwrócił mi uwagę:

Proszę nie przeszkadzać!

Jedno jest pewne: w tej strefie przemysłowej już nie posieje zboża żaden rolnik, ani nie posadzi drzew owocowych żaden sadownik, a była to przecież przez wieki ziemia rolna!

Reasumując, to wygląda na to, że ta cała pomoc unijna jest przeznaczona nie dla Polski, ale po to, aby Polskę ogołocić z jej własnej ziemi!

Rajmund Pollak
2014-02-07 | Dodaj komentarz
nM7ABawHIam
2014-06-02 23:19:07
I do say Good job to you, STS, for your success at mkniag good titles, but there is also another side to things. Here, me and numerous others are going to be asking this: Will this new direction be having a good impact on the current titles that you have or potentially harm them in any way? . After being a part of the Ambassador program to the point that it was dismantled, I have seen a community go from a bustling fandom go down to a neglected group. I can't stop this from ever buzzing in your ears, but please do something about it. The ambassador program itself is something that needs to be brought back up first to reestablish the old dev-to-player link that the games felt they had. I need not say more as the forums themselves have already had their share at telling you what to do. Again, congratulations on the good success you have had, but still be careful.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532960
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała